Prečo sa oplatí dovoz áut zo zahraničia

Prečo sa oplatí dovoz áut zo zahraničia

Či už si chcete s nákupom áut podnikať, alebo iba využiť nižšie ceny vozidiel v rôznych krajinách, existuje veľa dôvodov, prečo by ste mohli zvážiť dovoz auta zo zahraničia. Existuje však niekoľko vecí, o ktoré sa musíte starať, vrátane daní, bezpečnostných kontrol a registrácie.

Výber

Výhodou je ďaleko väčší výber áut v zahraničí ako iba na Slovensku. Možno si poviete, že dovozcovia už všetko zaujímavé doviezli, no ak sa začnete prehrabávať v ponukách na internete, zistíte, že ponuky sú nekonečné. Môžete si vybrať krajinu, pôvod, podnebie, a veľa ďalších faktorov ktoré ovplyvnia stav vozidla.

Kvalita ciest


Vysoká kvalita ciest a diaľnic vo vyspelých krajiných ako je Nemecko alebo Taliansko znamená často menej nežiadúcich faktorov na auto. Cestovanie po Slovensku poznáme a vieme, ako strastiplná môže byť cesta mimo diaľnice. A že ich tu veľa nemáme. Naopak, cestovanie v zahraničí býva aj mimo hlavných komunikácií bezpečné a o pohodlie prepravy je postarané.

Výbava

Vozidlá z vyspelejších krajín často disponujú nadštandardnou výbavou, ktoré sa na Slovensku veľmi nenosia. U nás je zvykom znižovať náklady na nové vozidlo do najväčšej možnej miery, kdežto v západnej európe sa výbava stupňuje do maximálnych možných variánt. Nemusí to byť stále výhodou, no často to znamená aj lepšie a výkonnejšie motory a nie iba elektronické vymoženosti.

Prehliadky

Pravidelné servisné prehliadky v autorizovaných servisoch sú v bohatších krajinách pravidelnejšie ako u nás. Moderné automobily vyžadujú neustálu kontrolu stavu dielov, diagnostiku, a to všetko sa vo vyspelejších krajinách necháva na autorizované servisy.


Pohonné hmoty

Nemenej dôležitým faktorom je ten, ktorý sme na Slovensku prednedávnom riešili pri potravinovom priemysle. Dvojaká kvalita potravín platí aj pri potrave automobilov. Kvalitnejší benzín a nafta v západnej európe prispieva k menšiemu opotrebeniu motorov a tak prináša ďalšiu z výhod nákupu vozidla. O tejto problematike sa toho popísalo veľa, no zostáva pravdou, že asi málokto očakáva rovnakí kvalitu pohonných hmôt na Slovensku a v Nemecku.Kradnuté vozidlá

Možnosť preverenia či je auto kradnuté alebo zaťažené lízingom dnes už ponúkajú viaceré portál a tak sa o tento aspekt nemusíte obávať. Smaozrejme existujú podvody aj v tejto oblasti no technológia poskytuje mnoho možností ako im predísť.

To všetko prispieva k vyššej kvalite vozidiel a dáva tak priestor na dobrý obchod. Určite sú aj nevýhody a náklady, ktoré sú s tým spojené, no o tom až nabudúce.